ODWOŁANE: Wyspa wspomnień - Premiera książki

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na:


PREMIERĘ KSIĄŻKI
Wyspa wspomnień. Osobiste historie mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.
Waldemar Nocny.


26 marzec / czwartek / godz. 17:00


Miejsce: Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego Nr 1
ul. Tęczowa 6 /Sobieszewo/


Waldemar Nocny w swojej najnowszej książce przedstawia trzydzieści osobistych wspomnień mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej ukazujących przekrój ludzkich doświadczeń. Zbiór powstał z myślą o zachowaniu i utrwaleniu czasu zmian kulturowych i materialnych u ujścia Wisły.


Wspomnienia te odsłaniają historię Wyspy Sobieszewskiej, dzisiaj terenu Gdańska, jej dramatyczne początki aż po współczesność, gdzie ekologia, rekreacja i dbałość o standard życia mieszkańców okazały się dla nich wiodącym elementem życia na tle rodzącej się turystyki.


Waldemar Nocny – historyk, pedagog, pisarz i urzędnik samorządowy. Urodził się w Gdańsku, w części, która do dnia dzisiejszego zachowała swój naturalny charakter – między dwoma odnogami ujścia rzeki Wisły – Wyspie Sobieszewskiej, w środowisku ludzi przybyłych z różnych stron Polski. Autor szeregu publikacji na temat poszczególnych dzielnic miasta Gdańska Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo, Letnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły, Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu oraz zbioru opowiadań Trzynasty kilometr i powieści Reguła trzech, Do wkrótce, Kobiety.


Wstęp Wolny 


 


Wstęp Wolny


Dołącz do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/2473197892993008/


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Spotkanie