Wyspa Ożywisów

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy
plakatów narracyjnych Wojciecha Kołyszki
Wyspa Ożywisów
10 stycznia 2020 /piątek/ g. 18.00


Celem przedsięwzięcia jest pokazanie potęgi ludzkiej wyobraźni i jej najgłębszych, osadzonych w naturze źródeł. Wyspa Ożywisów na różne sposoby pokazuje istotne związki człowieka z przyrodą. To, jak bardzo nasze emocje, metafory, sposób postrzegania i myślenia oraz to, co nas zachwyca, ale też napawa lękiem, wynikają z faktu, że jesteśmy częścią natury.


Plakaty narracyjne to sposób na przekazanie w atrakcyjnej formie bazowych informacji oraz przedstawienie głównych idei, miejsc i postaci. Są cyfrowymi kolażami przetworzonych fotografii oraz  elementów  prac wykonanych technikami tradycyjnymi, a także malowideł cyfrowych. Postacie w zdecydowanej większości zostały stworzone na bazie sfotografowanych obiektów przyrodniczych (drzew, korzeni, „wyrzutków plażowych”, elementów pejzażu, kamieni itp.). Wszystkie użyte zdjęcia zostały wykonane na Wyspie Sobieszewskiej i w jej najbliższych okolicach.


Wystawa jest pierwszym krokiem w realizacji długofalowego projektu dotyczącego Wyspy Sobieszewskiej, w ramach którego w najbliższych latach planowane jest powstanie książek dla różnych grup wiekowych, filmu animowanego oraz programu edukacyjnego.


Wojciech Kołyszko mieszka na Wyspie od kilkunastu lat. Niniejszy projekt jest realizacją głębokiej potrzeby podzielenia się własnym, intensywnym doświadczaniem tego miejsca. Autor od pewnego czasu tworzy fikcyjną mitologię Wyspy Sobieszewskiej. Dotąd powstał obszerny rezerwuar pomysłów, opowieści, metafor, postaci oraz obrazów. W jego skład wchodzi również archiwum fotograficzne zawierające w tej chwili kilka tysięcy ujęć z Wyspy i jej żuławskich okolic. Teraz przyszła pora, by sięgając do tych zasobów, zacząć polifonicznie opowiadać fantastyczną historię Wyspy i okolicznych terenów.


Wstęp wolny
FB:  https://www.facebook.com/events/448301562505788/


GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa