Wyspa fantazji

10. MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA MAŁĄ FORMĘ GRAFICZNĄ 2020 - WYSPA FANTAZJI


Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z Partnerami zapraszają do udziału w 10. Międzynarodowym Konkursie na Małą Formę Graficzną pt. „Wyspa Fantazji”.
Tegoroczna edycja KONKURSU ze względu na obecność pandemii koronawirusa Covid-19 na świecie została zmodyfikowana i ograniczona do ekslibrisu w formie cyfrowej. Tematem tegorocznych zmagań artystów jest WYSPA, WYSPA FANTAZJI. Wyspa i fantazja dzielą tę samą kondycję: być sobą, i pozwolić obmywać się falom, opierać się przypływowi, być zamkniętym i otwartym zarazem… Być może to nie izolacja, lecz konieczna niemożliwa równowaga określa, czym w swoim bycie są Wyspy Fantazji?  


„Przemiany wyobrażenia Wyspy ukazują zarazem, że wyspowość, wbrew temu czym wyspa być miała jako przestrzeń izolowana i poniekąd samoistna w swej tożsamości, w istocie ma charakter relacyjny. Wyspą jest się pośród czegoś: jak ląd pośród wody, spokój pośród zawieruchy, raj pośród upadku…” /Iwona Krupecka, Wyspa Fantazji/


Jednocześnie temat konkursu nawiązuje do jubileuszu 125 - lecia powstania Wyspy Sobieszewskiej, miejsca gdzie w 2007 r. w Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury narodziła się idea Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną .


Organizatorzy przewidzieli 3 nagrody za zajecie I, II i III i miejsca. (4000 tys., 2000 tys., 1500 tys.). Ponadto zostaną przyznane nagrody specjalne Partnerów konkursu. Skład jury konkursu obejmie artystów grafików z polski i za granicy. Prace nagrodzone i wyróżnione będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, której otwarcie zaplanowano na przełom listopada i grudnia 2020 r. W 2021 r. będzie ona prezentowana w instytucjach kultury województwa pomorskiego
Za każdym razem Organizatorom przyświecał inny temat konkursu: 200. rocznica urodzin Wincentego Pola (2007), „Gdańskie Lwy” (2008), „Duch Gdańskiej Architektury” (2009), „Solidarność Ludzi. Solidarność Narodów” (2010), „Człowiek - Ziemia – Kosmos” (2011), „Sport” (2012), „Tajemnice Chłodnego Morza” (2014), „Sny Gdańskiego Neptuna” (2016), „Zwierzęta Morza Bałtyckiego”


Profesjonalne jury złożone z uznanych twórców grafiki przyzna nagrody regulaminowe o wymiarze finansowym za zajęcie I, II i III miejsca. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody specjalne.
 
Więcej informacji na:
Exlibris Gdańsk
Fundacja Wspólnota Gdańskal
 
Regulamin
Karta zgłoszenia
Wyspa Fantazji (Iwona Krupiecka)
 
Rules
Entry Form
Fantasy Island (Iwona Krupiecka)
Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Konkurs