Widoki po

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa


Widoki po


Jadwiga Sankowska


8 listopada 2019 /piątek/ g. 18:00


 


Zapraszamy na wystawę obrazów, którym nadano tytuły otoczką niedomówienia. Kojarzą się przeważnie z wodą, a wspomnienia utrwalone na płótnie wypłynęły z wód morskich, jeziornych, rzecznych w otoczce lasów.


 „Bez sztuki życie byłby nie do zniesienia. Dzięki niej możemy tworzyć światy, które wcześniej nie istniały… Widoki po to moje reminiscencje, przetrawione obrazy w czasie letniego, wakacyjnego życia z przyrodą i ludźmi. Z perspektywy czasu przychodzą wspomnienia, myśli które transformuje na płótno. Często zastanawia mnie, że ważne, spektakularne zdarzenia nie zapadają w pamięci tak mocno jak te pozornie drobne, pozornie nic nie znaczące… myślę , że wiele osób tego doświadcza”- mówi o swojej wizji autorka.


Jaga Sankowska zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem. Jest również aktorką Miejskiego Teatru „Miniatura” w Gdańsku. W latach 1997-2010 prowadziła warsztaty teatralne i plastyczne (tkanina)  w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tczewie. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych.


Twórczość Jagi Sankowskiej to również  autorskie przedstawienia (pomysł, scenografia, reżyseria), z udziałem uczestników terapii zajęciowej w Tczewie, które zostały nagrodzone między innymi na przeglądzie „Albertiana” 2009 r. (2. miejsce dla przedstawienia „Przystanek Łąka” ) oraz na międzynarodowym przeglądzie „Teatry Wspaniałe” w Tczewie w 2010 r. (nagroda jury dla przedstawienia „Życie Jest Piękne”).


 


Wstęp wolny


FB: https://www.facebook.com/events/2781573588735966/


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Wystawa