AKTUALNE LEKCJE MUZEALNE

 

 

„Kurort Sobieszewo" Folder dla turystów na sezon 2016

Zajęcia rozpoczynają się prezentacją multimedialną. Na jej podstawie,uczestnicy zajęć zapoznają się archiwalnym przewodnikiem „Kurort i kąpielisko Bohnsack 1930-1931”, prezentujący dawne Sobieszewo, które pozostało już tylko na dawnej fotografii.

W drugiej części, wszyscy uczniowie zamienią się w ilustratorów i autorów. Ich zadaniem będzie stworzenie nowego przewodnika, folderu turystycznego na przyszły sezon wiosna - lato 2016. Na podstawie wybranych przykładów i w różnych technikach plastycznych, stworzą własną wizję folderu promującego Wyspę Sobieszewską.

Z wykonanych prac, które staną się własnością uczniów, powstanie katalog, który zostanie zarchiwizowany pod postacią wystawy na stronie internetowej „Wyspy Skarbów” GAK.

 

 

Mój morski atlas

 

Zajęcia rozpoczynają się prezentacją multimedialną. Na jej podstawie, uczestnicy zajęć zapoznają się jak przez wieki zmieniały się mapy geograficzne, zapoznają się z niezwykłą sztuką rysowania map, co umieszczano na planszach oraz zobaczą najdziwniejsze przykłady opracowań kartograficznych.

 

W drugiej części wszyscy uczniowie, zamienią się w dawnych kartografów. Ich zadaniem będzie stworzenie nowej mapy Wyspy Sobieszewskiej za pomocą róznych technik plastycznych.

 

Z wykonanych prac, które staną się własnością uczniów, powstanie katalog, który zostanie zarchiwizowany pod postacią wystawy na stronie internetowej „Wyspy Skarbów” GAK.

 

 

Wędrówki po Żuławach Wiślanych

 

Jak powoływano wiatrak, dlaczego zbudowano śluzę w Marzęcinie, czym są poldery, co znajduje się w Gdańskiej Głowie...?

 

Wyspa Skarbów” GAK oraz Izba Pamięci Wincentego Pola w Gdańsku Sobieszewie zapraszają grupy zoorganizowane na multimedialne spotkania z krainą Żuław Wiślanych.

 

Prezentacje do wyboru: Wiatraki Żuław Wiślanych; Zabytki hydrotechniki; Domy podcieniowe; Architektura sakralna;