Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
Z ELEMENTAMI MUZYKOTERAPII DLA DZIECI Z RODZICAMI

Prowadząca: Elżbieta Górna - Przedmojska


m 400 DSC 19101. ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH ( 1-3 )
Tego rodzaju zajęcia mają ogromny wpływ na rozwój percepcji słuchowej. To dzięki niej rozwija się mowa dziecka, zdolność opanowania języków obcych, a w pożniejszym okresie nauka pisania i czytania oraz gry na instrumentach. Zajęcia umuzykalniające wzbogacone o elementy muzykoterapii w pozytywny sposób wspierają psychomotoryczny rozwój dziecka.

W programie zajęć:

* zabawy muzyczno- ruchowe,
* masażyki muzyczne,
* piosenki ( ortofoniczne, onomatopeiczne i in.) wspomagające rozwój mowy,
* techniki muzykoterapeutyczne z wykorzystaniem elementów muzycznych, efektów akustycznych stymulujące słuchowo,
* granie na instrumentach ( instrumenty Orffa i etniczne) rozwijające rozwój motoryki małej i świadomość ciała.

2. ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA DZIECI ( 4-5)
Zajęcia te z jednej strony mogą być pierwszym krokiem do kariery muzycznej, a z drugiej strony niezwykle istotną częścią wspomagającą ich rozwój. Program zajęć łączy w sobie wszystkie elementy muzycznej edukacji:

* aktywne słuchanie muzyki,
* śpiew,
* naukę gry na instrumentach perkusyjnych,
* improwizację ruchową i instrumentalną,
* zabawy muzyczno-ruchowe z elementami tanecznymi,
* malowanie muzyki,
* bajki i przedstawienia muzyczno- teatralne.
Uczestniczenie w tych zajęciach ma bardzo korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny dziecka, rozwija kreatywność i wyobrażnię. Relaksacja muzyczna i inne elementy muzykoterapeutyczne wprowadzone do programu harmonizują stan psychofizyczny dziecka. Zajęcia te wprowadzają dzieci w niezwykły świat muzyki, jak również przybliżają jej elementy będąc pierwszym krokiem edukacji muzycznej kształtującej poczucie estetyki i wrażliwość dziecka.

 

m 400 23. ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA DZIECI (6-7)
W programie zajęć- elementy umuzykalnienia,rytmiki i muzykoterapii. Zajęcia zawierają ćwiczenia rozwijające słuch muzyczny, poczucie rytmu, pamięci muzycznej, emisji głosu i artykulacji, które w połączeniu z ćwiczeniami ruchowymi z muzyką i wprowadzeniem podstawowych wiadomości z wiedzy o muzyce - mogą być doskonałym przygotowaniem do podjęcia dalszej edukacji muzycznej np.w szkole muzycznej. Zajęcia są prowadzone w formie zabawy, więc każde dziecko doskonale odnajdzie się w tych działaniach, które przy równoczesnej zabawie – rozwijają pamięć, spostrzegawczość, pomagają w kształtowaniu osobowości, kreatywności, umiejętności współdziałania w grupie. Wprowadzone w program zajęć elementy terapii muzycznej pomagają zarówno w wyciszeniu dziecka nadpobudliwego jak i w aktywizacji dziecka niepewnego siebie. Zajęcia te kształtują również przyszłego odbiorcę sztuki. W zajęciach tych ( najstarsza grupa) mogą uczestniczyć dzieci samodzielnie lub z rodzicami

DODATKOWE INFORMACJE dla Opiekunów
Na wszystkich zajęciach wykorzystywane jest bogate instrumentarium:
instrumenty klawiszowe, skrzypce, instrumenty Orffa, etniczne, cytra, monochord.
Zajęcia prowadzone są w grupach (do 8 dzieci), czas trwania: 45 min, odbywają się 1 x w tygodniu.
Dużą korzyścią dla dziecka jest regularna obecność na zajęciach, co pozwoli na kontynuację programu i utrwalenie materiału. Przynosimy obuwie zmienne dla siebie i dziecka, wygodny strój dla siebie i dziecka. Ilość uczestników jest ograniczona w/g zapisów.

Zajęcia prowadzi : ELŻBIETA GÓRNA - PRZEDMOJSKA muzyk, pedagog, wokalistka, muzykoterapeutka, instruktor z dużym doświadczeniem pedagogicznym i wykonawczym absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Muzyki i Dramaturgii Słowa w Stuttgart, Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

  partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226
Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zesp� Pie�ni i Ta�ca Gda�sk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK