Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Centrum Wystawiennicze Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola

Centrum Wystawiennicze Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola GAK oraz „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają grupy zorganizowanie na warsztaty edukacyjne.

Celem zajęć jest poznanie i odkrycie fascynującej osoby, jaką był Wincenty Pol a także niezwykłej historii Wyspy Sobieszewskiej oraz Żuław Wiślanych.

 Zajęcia trwające ok. 1 godz. dostosowane są do możliwości uczniów, ich wieku i programu nauczania. Wykorzystywane metody skłaniają do aktywnego udziału zarówno uczniów jak i ich opiekunów.

  • Grupy zorganizowane, chcące zwiedzić ekspozycję oraz obejrzeć prezentację multimedialną, prosimy o wcześniejszą rezerwację i kontakt z p. Pawłem Jarczewskim.

  • Rezerwacji spotkań muzealnych oraz warsztatów muzealnych dla grup zorganizowanych można dokonać telefonicznie bądź pocztą elektroniczną.

Zachęcamy do kontaktu i ustalenia terminu wizyty:

 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 tel. 58 323 91 15

AKTUALNE LEKCJE MUZEALNE

Bohnsack

„Kurort Sobieszewo" Folder dla turystów na sezon 2016

Zajęcia rozpoczynają się prezentacją multimedialną. Na jej podstawie,uczestnicy zajęć zapoznają się archiwalnym przewodnikiem „Kurort i kąpielisko Bohnsack 1930-1931”, prezentujący dawne Sobieszewo, które pozostało już tylko na dawnej fotografii.

W drugiej części, wszyscy uczniowie zamienią się w ilustratorów i autorów. Ich zadaniem będzie stworzenie nowego przewodnika, folderu turystycznego na przyszły sezon wiosna - lato 2016. Na podstawie wybranych przykładów i w różnych technikach plastycznych, stworzą własną wizję folderu promującego Wyspę Sobieszewską.

Z wykonanych prac, które staną się własnością uczniów, powstanie katalog, który zostanie zarchiwizowany pod postacią wystawy na stronie internetowej „Wyspy Skarbów” GAK.

map1

Mój morski atlas

Zajęcia rozpoczynają się prezentacją multimedialną. Na jej podstawie, uczestnicy zajęć zapoznają się jak przez wieki zmieniały się mapy geograficzne, zapoznają się z niezwykłą sztuką rysowania map, co umieszczano na planszach oraz zobaczą najdziwniejsze przykłady opracowań kartograficznych.

W drugiej części wszyscy uczniowie, zamienią się w dawnych kartografów. Ich zadaniem będzie stworzenie nowej mapy Wyspy Sobieszewskiej za pomocą róznych technik plastycznych.

Z wykonanych prac, które staną się własnością uczniów, powstanie katalog, który zostanie zarchiwizowany pod postacią wystawy na stronie internetowej „Wyspy Skarbów” GAK.

mirowo wiatrak odwadniajcy 101

Wędrówki po Żuławach Wiślanych

Jak powoływano wiatrak, dlaczego zbudowano śluzę w Marzęcinie, czym są poldery, co znajduje się w Gdańskiej Głowie...?

Wyspa Skarbów” GAK oraz Izba Pamięci Wincentego Pola w Gdańsku Sobieszewie zapraszają grupy zoorganizowane na multimedialne spotkania z krainą Żuław Wiślanych.

Prezentacje do wyboru: Wiatraki Żuław Wiślanych; Zabytki hydrotechniki; Domy podcieniowe; Architektura sakralna;