imprezy
Wydarzenie: 'Święto Światła - Spotkania, Koncert' Print
  Warsztaty / zajcia
Data: czwartek, 25 października 2018 - 17:00

WWW BANNER - śś

 „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury
zaprasza na

 

„Święto Światła”

 

Warsztaty / spotkania / muzyka relaksacyjna

20 października (sobota), w godz. 12:00 - 17:00
25 października (czwartek), w godz. 17:00 - 21:00


25 października (czwartek)

 

W PROGRAMIE:

 

17:00 : „ZAPOMNIANI ŻAŁOBNICY, czyli o przeżywaniu straty przez dzieci i nastolatki”.
 

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można poszukać odpowiedzi na pytania: Czy można przygotować się na śmierć bliskiej osoby? Jak rozmawiać o odchodzeniu i stracie? Jak pomaga hospicjum? Dlaczego dzieci osierocone to zapomniani żałobnicy? Spotkanie adresujemy do osób dorosłych, które chcą „oswajać w sobie” temat śmierci, uczyć się rozmawiać o przemijaniu i towarzyszyć dzieciom i młodzieży w ich drodze przez trudne emocje.

 

m 400 ARK 2810Wykład poprowadzi Agnieszka Paczkowska

psycholog, specjalista psychologii klinicznej, trener warsztatów umiejętności psychospołecznych, certyfikowany psychoonkolog, kierownik ds. edukacji i pomocy psychologicznej w Fundacji Hospicyjnej . Od 2004 roku pracuje w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku i Fundacji Hospicyjnej. W swojej pracy korzysta z elementów terapii Gestalt, racjonalnej terapii zachowania, terapii simontonowskiej i skoncentrowanej na rozwiązaniu . Prowadzi szkolenia na temat psychologicznych aspektów opieki paliatywno-hospicyjnej dla studentów i personelu medycznego, spotkania dla osób w żałobie, dla chorych, ich rodzin i wolontariuszy. Autorka publikacji o tematyce paliatywno-hospicyjnej. Współtwórczyni pierwszego w Polsce kompleksowego programu wsparcia dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga” Fundacji Hospicyjnej.
www.FundacjaHospicyjna.pl

fb.com/FundacjaHospicyjna/
Wstęp wolny.

 
18:00 : „O TEATRALIZACJI ŚMIERCI W STOICYZMIE”…opowie dr Tomasz Mazur.

 
m 400 dr Tomasz Mazur  2Filozof i współczesny praktykującym stoik. Prowadzi spotkania, warsztaty i seminaria. Przez dwanaście lat wykładał filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od ośmiu lat naucza filozofii w 2SLO. Obecnie naucza tam filozofii po angielsku w ramach programu matury międzynarodowej (IB), pełni też funkcję koordynatora tego programu.
W roku 2010 założył Centrum Praktyki Stoickiej, cztery lata później firmę Hegemonikon. Inicjatywy te służą popularyzacji postawy stoickiej i w ogóle filozoficznego stosunku do życia. Jego działania adresowane są zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Proponuje spotkania indywidualne, pracę w kameralnych grupach oraz i duże warsztaty dla poważnego biznesu.
Współczesny stoicyzm to sztuka umiejętnego zarządzania sobą w relacjach prywatnych i zawodowych. Jej praktykowanie pozwala na połączenie efektywnego działania i wewnętrznego spokoju, harmonii, szczęścia.

Wstęp wolny.

 
20:00 : „KONCERT RELAKSACYJNY”
 

Dźwięki indyjskiego Shruti Box oraz niezwykłego Didgeridoo wzmocnione śpiewem przy użyciu technik z całego świata m.in. śpiewem alikwotowym, gardłowym, białym, inuickim. 

 

m 400 kadr Eszu 1Prowadzenie Michał Esz Szerląg,

śpiewak, multiinstrumentalista, kompozytor, nauczyciel.
Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach). Uczy śpiewu w kraju i za granicą, pojawił się na wielu festiwalach. Poza warsztatami śpiewu gardłowego i alikwotowego stworzył "Narodziny Głosu", w których używa holistycznej metody pracy z głosem wykorzystując wiedzę z 10 lat pracy indywidualnej i grupowej.
Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab. Stworzył projekt Chadaana, w którym łączy głównie śpiew alikwotowy z instrumentami smyczkowymi. W projekcie można usłyszeć Sebastiana Wypycha (kontrabas), czy Marzenę Polowczyk (wiolonczela). Współtworzy również trio Soul Awakening z Arletą Mańką (gongi, misy) i Bartkiem Warkoczyńskim (klarnet) oraz WuWei - duet grający muzykę medytacyjną. Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Dwa najnowsze projekty nad którymi pracuje to Shamani z Michaelem Jonesem i Do Boga z Katarzyną Brodą-Firlą. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).

Wstęp 15 zł.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/

 

loga

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak