imprezy
Wydarzenie: 'Tradycyjne Pieśni Wojackie' Print
  Warsztaty / zajcia
Data: sobota, 10 listopada 2018 - 12:00

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury  
oraz  ZHP Chorągiew Gdańska zapraszają na cykl spotkań z kulturą tradycyjną Polski.

 

10 listopada 2018 (sobota), godz. 12:00 - 16:00

Tradycyjne pieśni wojackie - warsztaty głosowe dla mężczyzn

Ilość miejsc ograniczona: 15 os

godz. 16:30 - prezentacja powarsztatowa w Galerii „Wyspy Skarbów” GAK.

 

„Mój koniku, mój bułany.."  to wstęp do spotkania z męskim śpiewem tradycyjnym.  Tematem i obszarem warsztatów będą pieśni wojackie i rekruckie. W repertuarze odnaleźć będzie można elementy pieśni miłosnych, dziadowskich czy ballad. Zapraszamy także na spotkanie z lokalnym dialektem i wschodniosłowiańską gwarą północnego Podlasia.

 

marcinProwadzenie - Marcin Lićwinko z Rogożynka. Absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Animator kultury, realizuje działania na rzecz ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego w społecznościach wsi i małych miast. Śpiewak ludowy i badacz tradycji muzycznych Suwalszczyzny i Podlasia. Zajmuje sie popularyzacją śpiewu tradycyjnego poprzez prowadzenie warsztatów, jak i organizowanie różnorodnych działań artystycznych. Obszarem jego szczególnych zainteresowań jest pogranicze tradycji polskiej i tzw. Rusi Czarnej (obszar województwa grodzieńskiego Białorusi), na tych terenach przez szereg lat prowadził własne eksploracje w zakresie tradycyjnego repertuaru i wokalnej praktyki wykonawczej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureat  Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

 

Wstęp wolny

 

MIEJSCE:
Galeria „Wyspy Skarbów” GAK.

ZAPISY:
tel. 58 323 91 15 lub poprzez
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak