Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'MiniLab' Print
  Wystawa
Data: wtorek, 04 września 2018 - 18:00

WWW BANNER - minilab

 

Minilab - to otwarty cykl małych form graficznych oraz ekslibrisów, który służy jako pole do eksperymentów, nauki i doskonalenia warsztatu graficznego który wykorzystuję w grafice pełno-formatowej. Ograniczenie wielkości oraz poruszanie się wyłącznie w obrębie druku na powierzchniach płaskich daje mi pole do szybkiego odnajdywania odpowiedniego stylu wykonania, tematu, wartości czy adekwatnych środków plastycznych które mogę następnie użyć w większej skali. Nie znaczy to jednak, że grafiki powstałe w ramach Minilabu są przekładane na duży format w dosłownym tego słowa znaczeniu. Chcę aby zachowały swoją autonomię i wyjątkowość, dlatego staram się czerpać z nich wyłącznie rozwiązania o charakterze uniwersalnym - uniwersalnym jako użyteczne 'narzędzie' dla grafika. Efektem jest zbiór różnorodnych tematycznie i stylistycznie grafik które pozornie mogą wydawać się wykonane przez zupełnie odrębnych twórców, a tak naprawdę stanowią elastyczny i chronologiczny agregat form z których każda może być rozpatrywana jako samowystarczalny obraz.„

Jakub Jaszewski

 

4 września 2018 (wtorek), godz. 18:00

MINILAB - Wernisaż wystawy grafik Jakuba Jaszewskiego

wstęp wolny

 

Jakub Jaszewski

 

Urodzony w 1986 w Toruniu. Studia na kierunku grafika, specjalność grafika warsztatowa – linoryt na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w 2012, w 2016 uzyskany tytuł doktorski – obydwa pod opieką prof. Marka Basiula. Obecnie zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki UMK w Toruniu. Głównymi obszarami działań graficznych są: linoryt (zarówno mała jak i pełnowymiarowa forma) oraz grafika cyfrowa.

 

Z grafiką czuję się związany od długiego czasu, kiedy to w wieku 8 lat po raz pierwszy dane mi było chwycić do ręki linorytnicze dłuto. Biorąc pod uwagę zróżnicowane podejście do tworzenia, nieustanną ewolucje w poszukiwaniu najtrafniejszych metod kreowania formy oraz rosnące zainteresowanie konstrukcją treści mogę się określić jako twórca poszukujący. Nie tyle w dekadenckiej potrzebie jałowej konsumpcji co w alchemicznym procesie filtrowania najczystszego, graficznego destylatu. Ad astra!

 

2016 EXL TT 01 15601 Jaszewski Jakub d

 

 

Jakub Jaszewski  jest laureatem I nagrody 8. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną "Sny Gdańskiego Neptuna" organizowanego przez "Wyspę Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Fundację Wspólnota Gdańska.

 


 

 

 

 Ekspozycja wystawy do 28.09.2018

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/221011945255350/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak


Przychodząc na nasze wydarzenia, wyrażasz zgodę na upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych oraz innych materiałach promocyjnych wykorzystywanych przez "Wyspę Skarbów" GAK.

  partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226
Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zesp� Pie�ni i Ta�ca Gda�sk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK