imprezy
Wydarzenie: 'Kraków Street Band' Print
  Koncert
Data: niedziela, 12 sierpnia 2018 - 19:00

WWW BANNER - kraków

Koncert w miasteczku zlotowym ZHP
ul. Wieniecka 20

 

 

Zasady wejścia na koncert:

- Dla mieszkańców WYSPY SOBIESZEWSKIEJ
Odbiór wejściówek w punkcie Informacji Turystycznej znajdującym się
na Wyspie Sobieszewskiej 
/ul. Turystyczna 1/
uprawniających do wejścia zarówno na teren miasteczka zlotowego ZHP jak i na koncert.- Dla mieszkańców POZOSTAŁYCH DZIELNIC GDAŃSKA
Odbiór 2 wejściówek w Amber Expo
Obowiązkowo:
1) Wejściówka uprawniająca do wstępu na teren miasteczka zlotowego ZHP
/wstęp 10 zł, płatność kartą bankową/

2) Wejściówka na koncert Kraków Street BandKraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.


m 400 Fot. J. Karasiński 1W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni - Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią.

Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”. W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.


 

"Going Away" to trzecia płyta w dorobku Kraków Street Band, oparta w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce
9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

 

Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski / wokal / harmonijka
Tomek Krukgitara / Dobro
Piotr Grząślewicz / banjo
Adam Partyka / perkusja
Wojtek Szela / trąbka
Miłosz Skwirut / kontrabas
Krzysztof "Kris" Chlipała / saksofon
Marcin Hilarowicz / gitara

 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/203451576990158/


12 sierpnia 
2018 (niedziela), godz. 19:00

Kraków Street Band - Koncert w miasteczku zlotowym ZHP, ul. Wieniecka 20

wstęp wolny*

 

Dojazd:
Aby dojechać na koncerty należy skorzystać z autobusów specjalnej linii autobusowej „ZHP” dowożącej do miasteczka zlotowego ZHP. Oznakowany autobus kursuje na trasie: Dworzec Główny PKP – Amber Expo – Miasteczko Zlotowe (Wyspa Sobieszewska) – Dworzec Główny PKP – Amber Expo. Autokar rozpoczyna bieg co 20 minut w godzinach 6:00-24:00 i co 30 minut w godzinach 24:00-6:00. Transport dla odwiedzających miasteczko zlotowe jak i przybywających na koncer jest darmowy /za okazaniem wejściówki/

 

Powroty:
Chcąc powrócić z koncertu do Dworca Głównego lub AmberExpo, należy kierować się na przystanek „Wieniecka” (odjazdy co 20 minut). Autobusy linii „ZHP” dojeżdżają bezpośrednio do Dworca Głównego i następnie, po krótkim postoju do AmberExpo.

Aby dojechać z koncertu w pozostałe części Wyspy, należy kierować się z miasteczka zlotu w kierunku ul. Turystycznej i skorzystać z regularnych linii 112, 212 lub N9. 

 

Szczegółowe informacje o zlocie ZHP na https://gdansk2018.zhp.pl/

 

*Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w ramach 
Programu Rozwoju Społecznego na Rzecz Wyspy Sobieszewskiej.

logo-zhp identyfikator choragiew niebieska 300-768x331


PATRONAT MEDIALNY:

400 RG logonabialymbezfm

m 400 Gdansk www falka

400 kadr logo rgb

„PROJEKTORNIA” GAK
ul. Dworska 29a
Gdańsk Brzeźno
58 343 46 91

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

„WYSPA SKARBÓW” GDAŃSKIEGO ARCHIPELAGU KULTURY
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak