Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów"

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
imprezy
Miesiąc Wykaz Tydzień Dzień Kategorie get as iCal Print
Wydarzenie: 'Fractus Sextet - Wyspa W Lesie' Print
  Koncert
Data: niedziela, 08 lipca 2018 - 18:30

WWW BANNER - fractus

 "Wyspa Skarbów" i "Winda" Gdańskiego Archipelagu Kultury
zapraszają na koncert zespołu

 

FRACTUS SEXTET

 

8 lipca (niedziela) 2018, godz.18.30, wstęp 5zł
miejsce: Teatr Leśny, ul. Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk

 

Fot.Ireneusz Skąpski mFractus Sextet to w dużym skrócie po prostu fuzja. Fuzja różnych gatunków muzycznych, ale też odmiennych muzycznych temperamentów. To kombinacja dwóch grup instrumentów. Z jednej strony trio klasyczne: skrzypce, wiolonczela i fortepian. Z drugiej zaś trio jazzowe: saksofon, gitara basowa i perkusja. Wydaje się niemożliwe połączyć te dwa światy w jedno. Jeśli jednak zrobi się to tak umiejętnie, jak robią to nasi artyści, efekt jest… nieziemski.

 

Zespół powstał w 2016r. i składa się z czołowych trójmiejskich muzyków, w tym pedagogów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Tomasz Jocz – fortepian, Dawid Głowacki – klarnet, saksofon tenorowy, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Grzegorz Lewandowski - perkusja.

 

Pierwszy projekt zespołu to „Piosenki bez słów”, czyli wokalna ekspresja przeniesiona na instrumenty - jasny, zdecydowany przekaz ujęty nie słowami, lecz dźwiękami. Premiera projektu miała miejsce w styczniu 2017r. w Studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk i połączona była z transmisją na żywo. W kwietniu Fractus Sextet rozpoczął prace nad swoją pierwszą płytą o tym samym tytule, dzięki stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na rok 2017. 

 

Wszystkie utwory dla Fractus Sextet to kompozycje Beniamina Baczewskiego, który jest jednocześnie liderem i basistą zespołu. Jest to młody kompozytor, urodzony w Gdańsku, absolwent tutejszej Akademii Muzycznej, który dał się poznać trójmiejskiej publiczności dzięki wygranej w plebiscycie Młodych Twórców Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury w 2015r. 
Beniamin ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest finalistą Festiwalu Muzyki Filmowej Young Talent Award 2017 w Krakowie. Zdobył także I nagrodę za muzykę do filmu niemego Le Spectre Rouge z 1907 roku na XX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim 2 Agosto (Bolonia/Włochy), na który nadesłano ponad 180 prac z całego świata. 

 

Patronat medialny 

trójmiasto.pl

Radio Gdańsk

gdansk.pl

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

Facebook logo square 40

https://www.facebook.com/events/1269380043197033/

 

Koncert organizowany we współpracy z Klubem Winda Gdańskiego Archipelagu Kultury w ramach wydarzenia "Popołudnie z Muzyką".

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia w Teatrze Leśnym.
http://www.teatrlesny.pl/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak

logo

WINDA - GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY
Gdańsk Wrzeszcz
ul. Racławicka 17 (wejście od ul. Klonowicza)

tel. 58 344 77 93
fax. 58 344 90 53

www.winda.gda.pl

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Przychodząc na nasze wydarzenia, wyrażasz zgodę na upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych oraz innych materiałach promocyjnych wykorzystywanych przez "Wyspę Skarbów" GAK.

  partnerzy_01logo gdansk na www2partnerzy_03          110 g7226
Dom Sztuki - GAK Dom Sztuki GAK
Dworek Artura Gak Dworek Artura Gak
Winda Gak Winda Gak
Gama GAK Gama GAK
Projektornia GAK Projektornia GAK
Plama GAK Plama GAK
scenaminilogo Scena Muzyczna
Teatr GAK Teatr GAK
Zesp� Pie�ni i Ta�ca Gda�sk GAK Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK