imprezy
Wydarzenie: 'Warsztaty Linorytu - Zwierzęta Morza Bałtyckiego' Print
  Warsztaty / zajcia
Data: sobota, 14 kwietnia 2018 - 12:00

WWW BANNER - linoryt


„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury

zaprasza 14 kwietnia 2018 /sobota/ godz. 12.00 – 16.00
na warsztaty sztuki linorytu:

Zwierzęta Morza Bałtyckiego


Czym charakteryzuje się linoryt? Jak stworzyć własny, unikalny projekt? Jak przejść wszystkie etapy jego tworzenia? Zapraszamy na kontynuację warsztatów linorytu. Nie musisz być artystą ani mieć do czynienia ze sztuką na co dzień żeby w nich uczestniczyć. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to twój zapał, inspirację oraz wiosenną energię potrzebną do swoich fantazji nad motywem przewodnim warsztatów jakim ponowne będą zwierzęta Morza Bałtyckiego.

warsztaty linorytu 020


Nasze artystyczne działanie poświęcimy technice druku wypukłego jakim jest linoryt. To technika podobna do drzeworytu, z tą różnicą, że rysunek zamiast w drewnie żłobi się w materiale jakim jest linoleum. Rysunek wycinamy różnej grubości dłutami, pokrywamy farbą, a następnie wykonujemy odbitkę za pomocą prasy drukarskiej, wałka lub… zwykłej łyżki.

 


Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych. Omówimy charakterystyczne cechy linorytu, damy wskazówki jak stworzyć odpowiedni dla tej techniki projekt oraz unaocznimy poszczególne etapy pracy.

 Warsztat poprowadzi Magdalena Hanysz-Stefańska

Absolwentka PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, dyplom z malarstwa w 1994 r. Obecnie w stopniu doktora habilitowanego prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Artystycznej na Wydziale Grafiki. Pełni również funkcję Kierownika Katedry Grafiki Artystycznej. Zdobyła między innymi wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze. /fot. B.Żukowski/

e74c847ace95f94a724f24bfab702673


Warsztaty odbywają się w związku z ogłoszeniem 9. Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną. Tematem tegorocznej edycji zmagań konkursowych są "Zwierzęta Morza Bałtyckiego". W te sposób chcemy zwrócić uwagę na niezwykłych mieszkańców fal Bałtyku odznaczających się unikatową barwą, rozmiarami, jak i nazwą: kiełż, chełbia modra czy bełtwa. To także impuls do sięgnięcia do archiwalnych map i atlasów, w których odwzorowano ówczesne wyobrażenia morskich mieszkańców, budzących trwogę najdzielniejszych żeglarzy.


Podczas warsztatów zapewnimy wszystkie potrzebne materiały (linoleum, dłuta, farby, papier etc.) a przede wszystkim dobrą zespołową energie i mnóstwo twórczych inspiracji...


Udział w warsztatach gwarantuje wykonanie kolejności następujących kroków:

  • dokonanie wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Sztumie:
    50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 (adresat: Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9, 80 - 026 Gdańsk) w tytule wpisując: Imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę zajęć oraz placówki n.p. „Anna Kowalska, warsztaty linorytu, Wyspa Skarbów GAK”.

UWAGA: w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest ZGODA na udział od rodziców lub opiekunów prawnych

OBRAZ 1

Termin: 14.04.2018 /sobota/
Godz.: 12.00-16.00
Koszt: 30 zł
Miejsce: „Wyspa Skarbów” GAK, ul. Turystyczna 3,
Wyspa Sobieszewska
Obowiązują zapisy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
lub tel. 58 323 91 15

 

Dołącz do wydarzenia na Facebook:

Facebook logo square 40  https://www.facebook.com/events/428590074236369/

 


Logotyp Wyspy Skarbów - transparent mały
 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY "WYSPA SKARBÓW"
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15
wyspaskarbow.gak.gda.pl

facebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak